wtorek, 28 stycznia 2014

Gra(my)


Wtorek spędziliśmy przy grach i zabawach. Były śmiechy i chwile zaniemówienia, kiedy po opadnięciu kolorowej chusty trzeba było wymienić imię kolegi/koleżanki, który/która się za nią ukrywał(a), były wygibasy przy twisterze czy na materacach, był refleks i precyzja przy Bingo czy Dubble, były….
Całe mnóstwo gier i jeszcze więcej pomysłów na to jak grać =) Był to też dobry czas do rozmów i bliższego poznania się, bo co integruje lepiej niż wspólna gra?
Potem przeczytaliśmy „Historię o prawdziwej księżniczce” – Matce Ewie z Miechowic i odpowiedzieliśmy na aż 20 pytań konkursowych dotyczących jej życia i działalności. Z każdym dniem zadziwia mnie jak wspaniale dzieci radzą sobie z takimi zadaniami; wszystkie kartki były wypełnione odpowiedziami i to w większości poprawnymi. Największe brawa i pierwszą nagrodę zdobyła Ola – najmłodsza uczestniczka półkolonii.
Po posiłku podzieliśmy się na dwie grupy i równolegle oglądaliśmy filmy; część osób wybrała taneczny „Step Up 4” a pozostali bajkowego „Oza Wielkiego i Potężnego”. Choć prawda jest taka, że znaczna część dzieci biegała od sali do sali oglądając raz po raz jeden lub drugi film =) Co z tego wiedzą? Nic? A może wszystko?

Jutro wychodzimy w teren.. więc do zobaczenia =)

4 komentarze:

 1. co to za gra w wytłoczce na jajka? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.youtube.com/watch?v=9yBvCeoOszY
  skaczące jajka
  Tylko my się więcej ruszamy ;)
  N.

  OdpowiedzUsuń
 3. Koniecznie musicie jechać z nami na obóz - z waszymi grami nawet w czasie deszczu nie będziemy się nudzić :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. A to tylko mała część tego czym dysponujemy =)

  OdpowiedzUsuń