sobota, 11 lipca 2015

TE cd.

Za nami kolejne dni wypełnione po brzegi... dziećmi. Małe, duże, biegające i ledwo chodzące, nieśmiałe i pewne siebie, urocze i irytujące... Z Polski, Czech a nawet Ameryki... Wszystkie różne i każde z osobna wyjątkowe. To właśnie dla nich codziennie rano, po południu i wieczorem prowadzimy animacje czy zajęcia przy Szkole Mobilnej na Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie, zaś w Bytomiu Ola i Łukasz prowadzą nasze stałe spotkania z grupami i animacje w dzielnicach - o tym w przyszłym tygodniu, zaś dziś ciąg dalszy relacji z TE.
Środa była jeszcze upalna, więc wykorzystaliśmy sprzyjającą nam aurę i większość zabaw przeprowadziliśmy na świeżym powietrzu. Był dmuchany zamek, trampolina, nieustannie popularne wśród dzieci patyczki, gry planszowe, tunel i atrakcja dnia - SCRABBLE w rozmiarze XXL, zajawkę mogliście zobaczyć w poprzednim poście. Krzyżówka wyszła nam świetnie i nawet kilkuletnie dzieci miały ubaw z układania wyrazów, bo zgodnie z hasłem tegorocznej imprezy, układaliśmy BEZ OGRANICZEŃ stosując się jedynie do jednej zasady - mianowicie każdy kolejny wyraz musiał wpisać się w którykolwiek z poprzednich - bo inaczej nie powstałaby krzyżówka. I tak pisaliśmy wspak czy średnio po polsku =) Dzieci grały aż wykorzystały wszystkie 100 literek, czego efekt możecie zobaczyć poniżej. Gra tak się nam spodobała, że powtórzymy ja na Festiwalu Zabawy.


Wczoraj natomiast dużo padało i było już znacznie chłodniej, więc dużo czasu spędziliśmy chroniąc się pod dachami namiotów, które jednak są na tyle obszerne, że przestrzeni nam nie brakowało. Poza stałymi punktami dnia odbyły się także zawody sportowe, gdzie górę nad rywalizacją wzięła po prostu dobra zabawa. Było przelewani wody, noszenie balonów, odbijanie piłeczki ping-pongowej, skoki w workach i inne wymyślne konkurencje. W zawodach radziły sobie i maluszki i starsi uczestnicy, zaś zwieńczeniem sportowych zmagań było przejście kolorowym tunelem.

[zdjęcia z tej części dnia już wkrótce]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz