piątek, 27 października 2017

List do DzieciątkaAkcja charytatywna
List do Dzieciątka 2017

Grupa Pedagogów Ulicy UNO z Bytomia po raz siódmy zaprasza Państwa do włączenia się w akcję spełniania dziecięcych marzeń.
Dlaczego List do Dzieciątka? Ponieważ na Górnym Śląsku gwiazdkowe prezenty od zawsze przynosiło Dzieciątko, a nie Mikołaj! Mikołaj swoje 5 minut ma 6 grudnia. Zależy nam na umocnieniu tej starej, śląskiej tradycji.

List do Dzieciątka ma prostą ideę: poprosimy dzieci, z którymi pracujemy w bytomskich dzielnicach Bobrek, Rozbark i Karb, aby napisały list do Dzieciątka. W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę na to, by nie były to tylko listy życzeń, ale prawdziwe, osobiste refleksje, w których dzieci podzielą się swoimi pragnieniami. Dziecięce marzenia przekażemy osobom i grupom, które przygotują dla nich prezenty. W całej akcji nie chodzi o przekazanie środków finansowych, a o samodzielne zakupienie, zapakowanie             i  przekazanie prezentu dla konkretnego dziecka. Zachęcamy również ofiarodawców do przygotowania kartki lub listu z życzeniami dla dziecka i jego rodziny. Tuż przed Wigilią, w przedświąteczne popołudnie, spotkamy się z dziećmi przy choince. Spędzimy czas jak w gronie rodzinnym, jedząc wigilijne przysmaki, śpiewając kolędy, rozmawiając o Bożym Narodzeniu i wręczając przygotowane prezenty.
Zwracamy się z ogromną prośbą o dołączenie do akcji poprzez przygotowanie prezentu dla dzieci, z którymi Grupa Pedagogów Ulicy UNO pracuje na co dzień. W sytuacji, gdy zgłosi się więcej darczyńców niż jest podopiecznych, będzie można przygotować prezenty dla rodzeństwa oraz dzieci, z którymi GPU UNO jest w stałym kontakcie.
Osoby, które są zainteresowane wsparciem tej akcji, prosimy o kontakt:
tel. 693 92 73 73
koszt/wartość prezentu: ok 100 zł


Ważne daty:
25 października: inauguracja akcji
25 października-6 listopada: dzieci piszą listy a ofiarodawcy zgłaszają swój udział
ZGŁOSZENIA OFIARODAWCÓW PRZYJMUJEMY JESZCZE DO 14.11.2017
7–17 listopada: przekazujemy listy ofiarodawcom
17 listopada- 7 grudnia: czas na przygotowanie prezentu
8 grudnia: ostateczny termin dostarczenia prezentów do siedziby GPU UNO
w Bytomiu przy ul. Matki Ewy 1

19 grudnia: spotkanie wigilijne z podopiecznymi, podczas którego dzieci otrzymają   prezenty


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz