piątek, 25 stycznia 2013

Europejczyku oddaj swój głos!!!

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny zaprasza kreatywnych młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat do udziału w konkursie filmowym, który ma na celu pokazać, co to znaczy być Europejczykiem i jak można rozumieć sformułowanie: „Jestem obywatelem Unii Europejskiej”.

Uczestnicy mają za zadanie stworzyć krótki klip wideo, trwający od 30 sekund do 1 minuty, którego temat będzie dotyczył „Obywateli Europy”.

Grupa Pedagogów Ulicy UNO zachęciła kilkoro młodych przyjaciół do nakręcenia filmu i wypróbowania swoich sił. Zachęcam do oglądania wszystkich filmów i oddania głosu. Miło mi będzie jak i Tobie spodoba się ich film. Głosować można od godz. 17.00 25.01.2013r. do 04.02.2013r. Tytuł filmu to "European". Oto krótki opis filmu:

Europejczyk. Człowiek otwarty, mający poczucie bezpieczeństwa, wykształcony, dążący do celu, czysty zarówno fizycznie jak i moralnie, empatyczny... I tak można było by wymieniać jeszcze długo. Ale czy na pewno? Życie młodych ludzi zamieszkujących kraje UE pełne jest paradoksów, przeszkód do pokonania, niełatwych wyborów. Nie zawsze udaje się wybrać właściwie. I tak z jednej strony jesteśmy otwarci, z drugiej -- zakrywamy twarze i wybieramy anonimowość skupiając się tylko na własnym życiu. Z jednej strony chcemy być jak najlepiej wykwalifikowani, jak najwięcej osiągnąć, z drugiej -- często wybieramy inne rozrywki spychając edukację na dalszy plan...

Mimo tego, że Europa nieustannie się rozwija i posiada wielkie bogactwo kulturowe to każdy z jej mieszkańców na co dzień zmaga się z trudnościami, niepowodzeniami. Tak, jak kolorowe są twarze osób zamieszkujących nasz kontynent, tak kolorowe są ich życiorysy. Pełne jasnych, jak i ciemnych stron. Przesłaniem filmu jest zwrócenie uwagi na to, iż mimo wielu różnic, jakie dzielą ten kontynent na poszczególne kraje, jesteśmy w stanie żyć razem. Pełni optymizmu kroczyć do przodu pokonując przeciwności losu, nie manifestując swoich poglądów siłą i przemocą, lecz racjonalnymi argumentami opartymi na empatii i wierze w człowieka. Chcemy jedności i dialogu. Bo Europejczyk to przede wszystkim człowiek. A człowiek -- to brzmi dumnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz