wtorek, 17 marca 2015

SZKOŁA MOBILNA - WOLONTARIAT

    Grupa Pedagogów Ulicy „UNO” poszukuje wolontariuszy do pomocy w prowadzeniu zajęć animacyjnych dla dzieci i młodzieży w dwóch bytomskich dzielnicach - Bobrek i Rozbark.
Zajęcia odbywać się będą przy użyciu Szkoły Mobilnej 3 razy w tygodniu po 4h (w tym przygotowanie i ewaluacja zajęć) od początku kwietnia do końca września.
     Od osób zainteresowanych oczekujemy dyspozycyjności w godzinach popołudniowych (w okresie wakacyjnym możliwe godziny dopołudniowe), zaangażowania, umiejętności pracy w grupie, kreatywności.
  Oferujemy możliwość nabycia i pogłębienia doświadczenia pracy z dziećmi z różnymi trudnościami, poznania pracy metoda streetwork czyli w bezpośrednim środowisku odbiorców działań, zapoznania się z narzędziem jakim jest  Szkoła Mobilna, wsparcia ze strony doświadczonych pedagogów, możliwość samorozwoju. Zaliczamy praktyki zawodowe.
    Szkoła Mobilna to wyjątkowa zielona skrzynia na kółkach z rozsuwanymi tablicami z około 350 panelami edukacyjnymi i profilaktycznymi dostosowanymi do różnych grup wiekowych. Szkoła Mobilna pozwala na zdiagnozowanie terenu, pierwszy kontakt oraz animowanie czasu dzieciom i młodzieży.
Zachęcamy do współpracy i zaangażowania się.

Nazwa organizacji: Grupa Pedagogów Ulicy "UNO"- jednostka lokalna Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko Augsburskiego w RP
osoba do kontaktu:
Barbara Posłuszna, tel: 519-048-502
barbara.posluszna@cme.org.pl
www.streetworker.blogspot.com1 komentarz: