poniedziałek, 4 listopada 2013

Sezon wtedy otwarty, uważam dziś za zamknięty!Dziś kończymy coś, co zaczęliśmy dwa lata temu. Byliśmy już po raz ostatni na zajęciach ze Szkołą Mobilną na Pl. Zabaw, gdzie dwa lata temu nasze zajęcia miały swój początek. W ubiegłą środę wysłaliśmy sprawozdanie finansowe do FIO. Sezon wtedy otwarty, uważam dziś za zamknięty! W 2010 roku zaczęliśmy z jednym pedagogiem, z pomysłem na pracę z młodym człowiekiem. Po roku było już nas trzech oraz koordynator, Monika Cieślar-która czuwała i snuła wizję tej pracy. Jedną z takich wizji była chęć pozyskania Szkoły Mobilnej. Dlatego napisaliśmy aplikację do Belgii i projekt do Funduszy Inicjatyw Obywatelskich. Otrzymaliśm dofinansowanie a w lipcu 2012 roku rozpoczęliśmy szkoleniem wolontariuszy oraz zaczęliśmy prowadzić zajęcia na podwórkach przepięknego bytomskiego Bobrka.
            Dziś jesteśmy w miejscu, gdzie mamy super team oraz dwa narzędzia profilaktyczne: pracę uliczną prowadzoną w grupach i Szkołę Mobilną. Wcale nie zamierzamy pracy przerywać a tym bardziej jej kończyć! Zakończył się projekt i taka jest kolej rzeczy, ale praca jest i będzie kontynuowana. Także dzięki Wam pracownicy, wolontariusze, czytelnicy, ofiarodawcy, sponsorzy czy grantodawcy! Dziękujemy w szczególności ks. Dariuszowi z Parafii Św. Rodziny na Bobrku, gdzie Szkoła mogła garażować. Panu Jankowi- kościelnemu, który otwierał, zamykał a swym dobrym humorem rozbawiał nas do łez.
            W imieniu Grupy Pedagogów Ulicy ”UNO” dziękuję, że mieliście wpływ na to, kim jesteśmy i jak pracujemy oraz gdzie jesteśmy. Dziękuję. 

Robert Cieślar

1 komentarz: