czwartek, 8 sierpnia 2019

FESTIWAL ZABAWY - ŚRÓDMIEŚCIE


   

Choć Festiwal Zabawy ma już długoletnią tradycję (odbył się już po raz ósmy na Bobrku, szósty na Rozbarku i trzeci na Karbiu) to w tym roku po raz pierwszy zawitał do Śródmieścia. I nie były to łatwe początki, bo pogoda już pierwszego dnia pokrzyżowała nam szyki i już po 40 minutach musieliśmy się chronić przed deszczem pod naszym zielonym namiotem i szybko ewakuować ludzi i sprzęt. Przerwaliśmy naszą zabawę na cały kolejny dzień, w którym padało całe dopołudnie i nikt nie przewidywał, by szybko się rozpogodziło. By dzieci nie były jednak stratne trzeci dzień festiwalu wydłużyliśmy o niemal 2h i zrealizowaliśmy wszystkie warsztaty.
A była tego masa =) żywiołowa oczywiście   
                    
Zgodnie z tematem przewodnim naszego Festiwalu, szaleliśmy z żywiołami:
Jeśli chodzi o ziemię to przy pomocy naszych warsztatowców lub wolontariuszy tworzyliśmy lasy w słojach i piękną naturalną biżuterię, pletliśmy kolorowe wianki, by ozdobić nasze głowy i tworzyliśmy seed bomby - kule pełne nasion, które eksplodując na ziemi już wkrótce wydają piękne kwiaty zdobiąc bytomskie podwórka.Ogień był z nami podczas żywiołowego kółka i krzyżyk, malowania twarzy, gościł w Wielkiej Grze o Żywiołach i Fotobudce.

Powietrze szalało między nami w ogromnych bańkach mydlanych i w czasie żonglowania, towarzyszyło najodważniejszym przy przechodzeniu po gibonie, niosło w dal żywiołową muzykę stworzoną przy pomocy eko-instrumentów i hulało między kolejnymi piętrami wieży budowanej z patyczków bamp w strefie malucha.A żywioł wody dał nam się poznać aż za bardzo podczas tego FZ - bo trochę nam dolało. Ale kiedy tylko wyszło słońce to my strzelaliśmy w niebo wodnymi rakietkami, szaleliśmy na wodnej ślizgawce czy przy kurtynie wodnej, łowiliśmy rybki i inne zwierzątka wodne a na finał naszej imprezy stoczyliśmy iście wodną bitwę balonową.
Od kilku lat staramy się też by nasz FZ był coraz bardziej EKOlogiczny - mieliśmy więc warsztat recyklingowy, gdzie powstawały m.in.  piękne opakowania prezentowe, tworzyliśmy eko-zabawki dla zwierząt w schroniskach czy rozwiązywaliśmy zagadki w konkursie ZAGRAJ poznając sposoby na bycie bardziej eco.

Wszystkie nasze 4 żywioły panowały oczywiście przy Szkole Mobilnej, w opowiadaniach z kostkami story cubs i na warsztatach sensorycznych czy przy malowaniu sznurkiem, jak i w eksperymentach chemicznych. Na Śródmieściu pojawił się też żywiołowy tor przeszkód, gdzie mieliśmy narty w środku lata (a co! i to nie byle jakie bo trzyosobowe)  a finał dnia zwieńczyła kumulacja nagród, gdyż wcześniej deszcze nie pozwalały nam dotrwać do loterii.


Śródmieście - 
dziękujemy Wam za wspólny czas i  pierwszy Festiwal Zabawy, 
za waszą energię, uśmiechy i za to, że byliście z nami pomimo burz.
Obiecujemy, że wrócimy za rok!
teraz zapraszamy Wam na cotygodniowe zajęcia z ekipą Szkoły Mobilnej 
- bawcie się dobrze przez kolejne miesiące!

I dnia - było z nami  19 zarejestrowanych, niepełnoletnich uczestników! 8 dziewczynek i 11 chłopców (dobrze wiemy, że byłoby więcej, gdyby nie deszcz).
II dnia - ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe musieliśmy odwołać FZ.
III dnia - było zarejestrowanych 74 niepełnoletnich uczestników - 43 dziewczynki i 31 chłopców.

Dziękujemy firmie CLICO oraz Lellek Group i FERAJNA za możliwość wywołania tylu uśmiechów na twarzach uczestników oraz pozwolenia im na odkrywanie nowych talentów i pasji.

2 komentarze:

  1. W takich imprezach chyba lubi uczestniczyć każde dziecko i ja jestem zdania, że na pewno świetnie się one wtedy bawią. Całkiem niedawno także zdecydowałem się kupić mojej córce fajny interaktywny globus https://modino.pl/edukacyjne-globusy który jak dla mnie jest bardzo fajną zabawką edukacyjną.

    OdpowiedzUsuń
  2. Titanium Nitride 2-4/16 - iTech Tools
    This mokume gane titanium razor allows you to adjust galaxy watch 3 titanium the angle of the blade in response to changes in blade titanium tv angle and columbia titanium blade angle in the direction of your blade. sunscreen with zinc oxide and titanium dioxide

    OdpowiedzUsuń