piątek, 16 grudnia 2016

Mikołajkowy Konkurs Talentów na BobrkuZa nami pierwszy Mikołajkowy Konkurs Talentów na Bobrku! Całe przedsięwzięcie od początku do końca (no prawie) wymyśliła, przygotowała i poprowadziła nasza grupka, a w zasadzie jej część, bo nie wszyscy mieli ochotę się zaangażować. Celem projektu było zorganizowanie konkursu talentów dla młodszych dzieci uczęszczających do SP 16 a poprzez to zachęcenie naszej młodzieży do przejęcia odpowiedzialności za całe wydarzenie. A jak to się w ogóle stało?
Zaczęło się od spotkania koncepcyjnego z Monią, podczas którego wśród wielu pomysłów wyłonił się ten - wspaniały, wielki, najlepszy =) MAM TALENT! Grupa szybko ustaliła, że uczestnikami konkursu zostaną dzieci ze SP nr 16 w Bobrku - ich dawnej podstawówki. By nie zwaliła się nam cała szkoła ograniczyliśmy limit wiekowy dla dzieci od III do VI klasy.

Wspólnie na zajęciach dotyczących projektu ustaliliśmy regulamin konkursu, zaprojektowaliśmy formularz zgłoszeniowy oraz stworzyliśmy urnę, do której uczniowie mogli wrzucać swoje zgłoszenia. Grupa wraz z naszą pomocą przygotowała dekoracje na wydarzenie oraz posługując się znajomością budżetu przewidzianego na projekt wymyśliła nagrody dla zwycięzców. W projekcie każdy znalazł miejsce dla siebie; Patrycja ze względu na swój talent plastyczny i duże poczucie estetyki miała największy udział w tworzeniu plakatów wydarzenia a Paulina jako osoba otwarta, dobrze zorganizowana zajęła miejsce przewodniczącej jury. Angelika i Patryk wybrali rolę prowadzących ze względu na odwagę występowania przed publicznością, chęć bycia w centrum uwagi, jak również ze względu na swoje mistrzowskie umiejętności rozśmieszania publiczności do łez. Ricardo początkowo niezdecydowany zajął się stroną techniczną wydarzenia – obsługiwał sprzęt grający oraz nagłaśniający.
 
Podsumowując projekt można by czepić się kilku uwag technicznych oraz zwrócić uwagę na niektóre niewłaściwe zachowania, jednakże uważamy, że projekt mimo wszystko okazał się sukcesem, gdyż dzieci wykazały tutaj inicjatywę, kreatywność oraz odwagę, a także miały okazję zorganizować coś dla kogoś, nie patrząc na własną korzyść. No i uczestnicy konkursu byli bardzo zadowoleni, że mieli szansę wystąpić - a to najważniejsze, bo w takich dziecięcych projektach nie chodzi o doskonałość, lecz dobre chęci i zaangażowanie. Brawo WY! 

 Serdecznie dziękujemy dyrekcji SP 16 za możliwość przeprowadzenia konkursu na terenie szkoły a Pani ze świetlicy za wsparcie naszego jury=)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz