poniedziałek, 12 października 2015

Bytom OdNowaMimo zimna jakie zawitało do nas 10. października (niech Was nie zwiedzie słoneczko, które jeszcze świeciło, ale już nie grzało) wybraliśmy się naszą ekipą na bytomski rynek, by wspólnie z dzieciakami zbudować Bytom od nowa. Tak, tak, 10. października na bytomskim rynku działy się rzeczy niesamowite - powstawał Bytom budowany rękami dzieci. Kartonowe miasto powstało całkowicie w zgodzie z wizją najmłodszych mieszkańców: niezwykle kolorowy dom kultury, kino "Gloria", kościół, place zabaw, szkoła marzeń a nawet bytomska wieża Eiffla =) poza tym oczywiście domy, w których mieszkają dzieci - niektóre zupełnie odmienione, a niektóre na wzór tych realnych. 
Cała ta akcja zorganizowana przez bytomski Urząd Miasta oraz Biuro Promocji Bytomia związana była z rewitalizacją Bytomia i rozgrywała się na rynku w ramach kampanii informacyjnej  Bytom OdNowa. Impreza skupiała się wokół miękkich kanap, na których można było przysiąść i porozmawiać nt. rewitalizacji miasta z takimi ekspertami jak: Izabela Domogałą - naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Unijnych; Zofia Ćwikła - kierownik Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi; Adam Stromidło - dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji. 
Wszystko to po to, by zmieniać miasto, by odnawiać nie tylko elewacje, ale i odpowiadać na potrzeby mieszkańców; by rewitalizacja objęła nie tylko ściany, ale i wnętrza.


Utworzone zostały też cztery strefy: zieleni, kultury, sportu, gospodarki i komunikacji. Mieszkańców poproszono, aby do tablic przypinali spisane na karteczkach swoje pomysły i oczekiwania dotyczące przyszłości miasta. Odbyło się też wiele konkursów na temat miasta, podczas których zarówno dzieci jak i dorośli w ramach nagród mogli zdobyć gadżety promujące Bytom. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz