środa, 24 kwietnia 2013

Śpiewać każdy może...

Śpiewać każdy może...

Weekend to dla dzieci święto. Czas odpoczynku od szkoły, czas zabawy, słodkiego nic nie robienia albo po prostu ponudzenia się. Ale po co się nudzić kiedy lubi się śpiewać i w związku z tym można... pojechać do Skoczowa. To tam w zeszły weekend odbyły się trzecie warsztaty muzyczne zorganizowane przez CME i skoczowską parafię e-a. I my wzięliśmy w nich udział. My to znaczy 3 soprany i jeden bas =)
Zaczęło się w piątek późnym popołudniem. Jako, że pochodzę ze Skoczowa, byłam już na miejscu, a Robert dotransportował mi trójkę podopiecznych z Bytomia. Zarejestrowaliśmy się i otrzymaliśmy piękny 44 stronicowy zeszyt nut z 14 piosenkami do wyuczenia się. Choć przyznajemy, że utwory były piękne, może poza jednym =) to i tak hitem naszego kwartetu stała się krótka rymowanka na rozśpiewanie, którą muszę Wam tu przytoczyć =):

Szły pchły koło wody,
pchła pchłę pchła do wody
i ta pchła płakała,
że ją tamta pchła popchała.

Piosenki na koncert były jednak dużo dłuższe i bardziej skomplikowane i czasem wymagało to od nas dużo wysiłku żeby wytrwale wyćwiczyć wszystkie 14 utworów.Przeżyć to pomagały przerwy, wygłupy, nocne gadanie, kalambury, śniadanie zrobione przez Władka =) Aż w końcu udało się! Nadeszła niedziela. Wraz z nią zamieniliśmy Skoczów na Cieszyn, by tam przygotowywać się do coraz bardziej zbliżającego się koncertu finałowego. Bolały już gardła, zaczynały boleć nogi od ciągłego stania podczas prób. A tu jeszcze próba z zespołem, jeszcze generalna i w końcu sam koncert – dobrych kilka godzin stania.
Kurtyna opadła. Cieszyński teatr zapełnił się po brzegi. 140 osobowy chór był gotów. A więc... kurtyna w górę! Zaprezentowaliśmy efekt ponad 17 h prób. I opłacało się. Dużo radości przyniósł nam występ. Za rok też pośpiewamy =)Kacha

3 komentarze:

 1. Fajnie,że byliście z nami!
  Śpiewać każdy może ale nie każdy ma tyle motywacji by przyjechać na 3 dniowe warsztaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurtyna w Cieszynie się rozsuwa i zasuwa. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. no właśnie: rozsuwa się w dół i do góry :-)

  OdpowiedzUsuń