środa, 10 kwietnia 2013

Dieselka

Znaleźliśmy ją na krańcu Polski. Skulona między budynkami, samotna i wystraszona, nie patrzyła w naszą stronę. Ubytki w uzębieniu i zniszczona twarz oraz ślady po ciężkich chwilach jakie przeszła, wzdrygnęły mną. Wyobraziłem sobie jej twarz, kiedyś piękną linię ciała, białą skórę i zastanawiam się, co Ona musiała przejść i jak to się stało, że trafiła do tej dziury? Widać, że w życiu nie miała lekko i lekko z nami mieć nie będzie... Jest nas siedmioro facetów, którzy zdecydowali się o nią zadbać. Na początku nie protestowała. Pozwoliła nam podejść i chyba nam zaufała. Obiecaliśmy jej, że się nią zaopiekujemy, choć nie jesteśmy fachowcami. Na pytanie, czy pojedzie z nami odpowiedziała: Tak, lecz po chwili parsknęła, wypluwając jakąś czarną maź i powiedziała: w tym stanie nie dam rady z Wami jechać. Obiecaliśmy, że idziemy po pomoc i wrócimy po Nią. Czekała na tę chwilę przez ostatnie kilka lat i wreszcie się doczekała, a my strudzeni szukaniem, jesteśmy szczęśliwi, że ją znaleźliśmy. Witaj w swym nowym domu Dieselko!!


Robert

P.S. Dieselka- Samochód marki VW T4 Transporter. My- grupa siedmiu facetów, którzy wpadli na pomysł, by go wyremontować i TY, który możesz podążać z nami. Dzięki, że jesteś.

5 komentarzy:

 1. Super akcja:)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta kochana TeCzwóreczka przewiozła w swoim życiu wiele, a może jeszcze więcej! Dbajcie o nią bo to naprawdę wspaniała maszyna! :) Będę za nią tęsknił... :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna inicjatywa! Zabawne wpisy. Popieram.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wpis=)
  powodzenia w akcji! Zafundujcie Dieselce SPA tak, by się nie poznała=)

  OdpowiedzUsuń