poniedziałek, 10 października 2016

List do Dzieciątka 2016

Grupa Pedagogów Ulicy UNO* z Bytomia już po raz szósty zaprasza Państwa do włączenia się w akcję spełniania dziecięcych marzeń.
Dlaczego List do Dzieciątka? Ponieważ na Górnym Śląsku gwiazdkowe prezenty od zawsze przynosiło Dzieciątko, a nie Mikołaj! Mikołaj swoje 5 minut ma 6 grudnia. Zależy nam na umocnieniu tej starej, dobrej tradycji.
List do Dzieciątka ma prostą ideę: poprosimy dzieci, z którymi pracujemy w bytomskich dzielnicach Bobrek i Rozbark, aby napisały list do Dzieciątka. W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę na to, by nie były to tylko listy życzeń, ale prawdziwe, osobiste refleksje, w których dzieci podzielą się swoimi pragnieniami. Dziecięce marzenia przekażemy osobom i grupom, które przygotują dla nich prezenty. W całej akcji nie chodzi o przekazanie środków finansowych, a o samodzielne zakupienie, zapakowanie i  przekazanie prezentu dla konkretnego dziecka. Zachęcamy również ofiarodawców do przygotowania kartki lub listu z życzeniami dla dziecka i jego rodziny. Tuż przed Wigilią, w przedświąteczne popołudnie, spotkamy się z dziećmi przy choince. Spędzimy czas jak w gronie rodzinnym, jedząc wigilijne przysmaki, śpiewając kolędy, rozmawiając o Bożym Narodzeniu                  i wręczając przygotowane prezenty.
Zwracamy się z ogromną prośbą o dołączenie do akcji poprzez przygotowanie prezentu dla dzieci,       z którymi Grupa Pedagogów Ulicy UNO pracuje na co dzień. W sytuacji, gdy zgłosi się więcej darczyńców niż jest podopiecznych, będzie można przygotować prezenty dla rodzeństwa oraz dzieci, z którymi GPU UNO jest w stałym kontakcie.
Osoby, które są zainteresowane wsparciem tej akcji, prosimy o kontakt:
tel. 693 92 73 73
koszt/wartość prezentu: do 100 zł

Ważne daty dla tej akcji społecznej:
10 października: inauguracja akcji w internecie
10–28 października: dzieci piszą listy
2–10 listopada: przekazujemy listy ofiarodawcom
10–30 listopada: czas na przygotowanie prezentu
9 grudnia: ostateczny termin dostarczenia prezentów do siedziby GPU UNO
w Bytomiu przy ul. Matki Ewy 1
14 i 16 grudnia: spotkania wigilijne z podopiecznymi, podczas których dzieci otrzymają       prezenty* Grupa Pedagogów Ulicy UNO to jednostka lokalna Centrum Misji i Ewangelizacji Ewangelicko-Augsburskiego w RP, które znajduje się w Ogólnopolskiej Sieci Organizacji Streetworkerskich OSOS i należy do Europejskiego Stowarzyszenia Misji Miejskich. Grupa streetworkerów działa od 2010 roku i realizuje program z zakresu pedagogiki ulicy w dzielnicach Bytomia - Bobrek i Rozbark. Jego celem jest wsparcie i rozwój dzieci marginalizowanych społecznie oraz towarzyszenie ich rodzinom. Pedagodzy pracują tam, gdzie można spotkać dzieci i młodzież, realizując z nimi zajęcia z zakresu animacji, warsztaty oraz projekty artystyczno-społeczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz