niedziela, 17 lipca 2016

FESTIWAL ZABAWY 2016 - CZEKAMY NA CIEBIE!

Poszukujemy wolontariuszy do pomocy w przeprowadzeniu akcji "Festiwal Zabawy" w dwóch bytomskich dzielnicach - Bobrek i Rozbark.

Impreza odbywać będzie się w dniach 8-9.08.2016 na Bobrku oraz 10-11.08.2016 na Rozbarku w godzinach 14:00 - 17:00 + spektakl Teatru Dobrego Serca.

W każdej z dzielnic przez dwa dni dzieci wraz z rodzinami będą mogły wziąć udział w różnorodnych warsztatach, grach, zabawach, konkursach i animacjach. Udział w Festiwalu Zabawy jest darmowy. W tym roku zdecydowaliśmy się na dwa motywy przewodnie imprezy: recykling oraz teatr.


W programie m. in:
-> Strefa Gier - towarzyskie, planszowe, karciane. -> do zadań osoby zajmującej się tą strefą należeć będzie: wydawanie dzieciom gier, pomoc w przeczytaniu instrukcji czy wspólne granie.


-> Strefa Sportowa - m.in. piłki, skakanki, gumy do skakania, paletki, szczudła. - > do zadań osoby zajmującej się tą strefą należeć będzie: wydawanie sprzętu sportowego, granie w paletki czy piłki z dziećmi, pomoc w wejściu na szczudła, prowadzenie konkurencji sportowych, zabaw ruchowych.

-> Gibbon - Slackline -> do zadań osoby zajmującej się tym punktem należeć będzie: pilnowanie by dzieci wchodziły pojedynczo, pomoc w przejściu młodszym dzieciom.

-> Fotobudka - poszukiwany fotograf do pomocy, który wykonywać dzieciom będzie po 2-3 ujęcia w dniach 8.08.16 oraz 10.08.16. W dniach 9.08.16 oraz 11.08.16 zostanie stworzona mini galeria zdjęć. Zdjęcia w tych dniach rozdane zostaną dzieciom.

-> Strefa Zabaw Podwórkowych -> do zadań osoby zajmującej się tą strefą należeć będzie: poprowadzenie zabaw znanych z dzieciństwa typu "mamo, mamo ile kroków do Ciebie", krowa, farbki, chowanego, berek, pucha, ciuciubabka, stary niedźwiedź mocno śpi, rolnik sam w dolinie, ciepło-zimno, baba jaga patrzy itp.

-> Strefa Maluszków - 1-3latka -> do zadań osoby zajmującej się tą strefą należeć będzie: pomoc pedagogowi w prowadzeniu zabaw dla maluszków - kolorowanie, rozwiązywanie prostych zadań, czytanie bajek. W tym punkcie znajdą coś dla siebie także rodzice maluszków, gdyż prowadzone będą proste zabawy rozwijające dzieci, do których można wracać w domu.

-> Szkoła Mobilna -> do zadań osoby zajmującej się tym punktem należeć będzie wspólne rozwiązywania/tłumaczenie dzieciom paneli przyczepionych do Szkoły Mobilnej.

-> BAMP -> patyczki i krzyżyki, z których powstać może wszystko. Wystarczy odrobina wyobraźni, a dobra zabawa zapewniona! do zadań osoby zajmującej się punktem należeć będzie: wspólna zabawa z dziećmi, wspólne budowanie wszystkiego co tylko dzieci zechcą, pilnowanie by patyczki się nie pogubiły.


-> Stanowisko z napojami i przekąskami -> do zadań osoby zajmującej się tym punktem należeć będzie: rozlewanie napoi do kubeczków, wydawanie napoi i przekąsek dzieciom.

-> Warsztaty Tematyczne -> Tutaj już zależy od umiejętności i chęci osoby. Zachęcamy także do zaangażowania się i pomocy przy warsztatach, które już mamy zaplanowane: muppety ze skarpety, tworzenie biżuterii, warsztat raperski, warsztat taneczny (jazz/taniec współczesny), tworzenie biżuterii. Wierzymy, że możesz wzbogacić te warsztaty swoimi pomysłami! ;)

-> Warsztaty cyrkowe - potrafisz żonglować, znasz jakieś sztuczki, akrobacje - szukamy Ciebie! 

-> Twister XXL - zabawa lubiana przez większość. My postanowiliśmy swtorzyć własny i dość duży. Bo jak wiadomo, wszystko co duże przyciąga wzrok. Zadanie proste - trzeba poprowadzić grę - prawa ręka na czerwone, lewy łokieć na żółte ;)

-> Kreatywne ekohasła - poszukujemy osoby, która wspólnie z dziećmi przygotuje zabawne hasła promujące dbanie o środowisko - np. dotyczące wyrzucania papierków do kosza na śmieci, z których stworzymy tabliczki i umieścimy w ważnych dla dzieci miejscach.

-> Turniej UNO

-> Malowanie twarzy

-> Czytanie / opowiadanie bajek 

-> Konferansjer/ka

-> Tworzenie fotorelacji z imprezy.

To już V Festiwal Zabawy na Bobrku i III na Rozbarku! 

Jeśli chcesz włączyć się w organizację akcji jako wolontariusz lub warsztatowiec, potrafisz robić coś ciekawego, chcesz podzielić się swoją pasją z innymi, masz odrobinę wolnego czasu, chcesz nabyć nowe doświadczenia i poznać ciekawych ludzi? ZAPRASZAMY! :)Zachęcamy do współpracy i zaangażowania się.


Kontakt:
Barbara Posłuszna
e-mail: barbara.posluszna@cme.org.pl
tel. 519 - 048 - 502

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz