czwartek, 30 czerwca 2016

Nasze spotkania


Przedwakacyjny czas był bardzo owocny nie tylko dla dzieci, ale i dla nas - pracowników. Kiedy nasi podopieczni dzielnie walczyli z poprawianiem ocen na koniec roku, my wzięłyśmy udział w spotkaniu w Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, które zorganizowała dla nas niezastąpiona koordynatorka projektu - Magda Fornal (za co ogromnie jej DZIĘKUJEMY).
Był to czas, w którym nie tylko poznałyśmy funkcjonowanie OPOPP, ale również, dzięki specjalistom pracującym w Ośrodku (którym także serdecznie dziękujemy!) mogłyśmy skonsultować problemy, które towarzyszą naszej działalności oraz podjąć współpracę w tym zakresie.
Jednak nie samą pracą człowiek żyje =) Nie zabrakło również chwil relaksu, zarówno dla poprawiających oceny dzieci, jak i dla nas =)
Podczas zajęć tworzenia szkatułek metodą decoupage, które później trafiły do naszych mam z okazji ich dnia, mieliśmy okazję pobawić się w artystów ponieważ podczas doboru wzorów, kolorów i samego tworzenia towarzyszyło nam wiele pozytywnych emocji =)
Prócz artystycznego spełnienia, nie brakowało też miejsca na to kulinarne, więc zaliczyliśmy wspólny wypad do Big Baba Cupcaces, gdzie przepyszne babeczki cieszyły nie tylko nasze podniebienie, ale i oczy. Sami również mogliśmy pobawić się w kucharzy wybierając się do Parku Śląskiego, gdzie w domkach grillowych upiekliśmy na kijach i na rozpalonym samodzielnie ognisku pyszne kiełbaski oraz chlebek, który dopieściliśmy własnej roboty masełkiem serowo-czosnkowym (jak się okazało, stało się ono pysznym dodatkiem do naszego grillowanego jedzonka). Był to dobry czas także na wspólne szaleństwo czy szczere rozmowy, na które coraz częściej mamy ochotę. One cieszą najbardziej, ponieważ dają nam poczucie, że szczerość i wzajemne zaufanie są dla nas tak samo ważne, jak dobra zabawa! =)


Co do dobrej zabawy - znaleźliśmy też chwilę na relaks intelektualny. Przypomnieliśmy sobie starą, poczciwą grę w państwa - miasta (która za każdym razem, w dalszym ciągu cieszy tych starszych, jak i młodszych) oraz odkryliśmy swoje talenty i precyzję podczas relaksacyjnych kolorowanek.Chwila relaksu i odpoczynku należała się także naszym wolontariuszom, których zaprosiliśmy do wspólnego spędzenia czasu przy ognisku. Dobre jedzonko, śmiech i luźna atmosfera sprzyjały nie tylko
dobrej zabawie, ale i poznaniu się nawzajem z innej strony.
Drodzy nasi, już teraz DZIĘKUJEMY WAM za pomoc, wsparcie i każdą z chwil poświęconych naszej organizacji i dzieciom. Bez Was nasza praca nie byłaby tym samym, bądźcie z nami do końca sezonu=)Napisała: Ola

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz