piątek, 6 maja 2016

INTENSYWNY CZAS NA ROZBARKU ;)

Mam nadzieję, że ktoś tutaj czeka na nową porcję informacji z naszych dzielnic ;) Jak zwykle u nas dużo się dzieje. Przed majówką poszaleliśmy w JumpWordzie. Było dużo emocji i zabawy. Świętowaliśmy urodziny Mateusza i wciąż graliśmy w naszą nową ulubioną grę ;)

 PS. Teraz możecie być na bieżąco i wiedzieć co się u nas dzieje każdego dnia! Wpadajcie na naszego Fanpage - Grupa Pedagogów Ulicy UNO ;)


Powoli końca dobiega nasz cykl zajęć średniowiecznych w ramach projektu "Śladami Przeszłości", więc nie zabrakło zajęć o tej tematyce! Pod okiem Oli nasza grupa tworzyła łuki i strzały oraz uczyła się z nich strzelać. Podczas zabawy udało nam się odkryć "nową twarz" jednego z podopiecznych - miłe zaskoczenie. Wybraliśmy się też do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Pamiętam ten budynek z czasów mojego dzieciństwa, gdzie na wejściu był przerażający, zakurzony niedźwiedź. Teraz to miejsce z moim wspomnieniem nie ma nic wspólnego. A i ku mojemu zdziwieniu zwiedzanie kolejnych sal nie nudziło im się tak szybko ;)


Ku mojemu zdziwieniu najwięcej czasu spędziliśmy w sali z obrazami. Pani odpowiedzialna za ekspozycję przyglądała nam się, czasami opowiedziała coś o którymś z obrazów, pokazała jak zobaczyć w nich coś nieoczywistego i jak je odczytywać. Na koniec zabrała nas pod ten obraz i powiedziała, że przypomina jej nasze dzieciaki. Jak myślicie, dlaczego? :D
A w ostatnim tygodniu podzieliliśmy się (a przynajmniej taki mieliśmy plan) na chłopców i dziewczyny. Dziewczyny miały babski dzień przy domowych maseczkach i peeelingach (polecamy peeling kawowy i maseczkę i białka jajka i cytryny!), a chłopcy grali w piłkę.


I oczywiście wychodzimy z nasza kochaną Szkołą! ;)
Sezon powoli rozkręca się na dobre. Przychodzą dzieciaki, które doskonale znamy i nowe duszyczki. Jednak najmilsze jest to, że wciąż na nas czekają ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz