czwartek, 24 marca 2016

Międzynarodowy Dzień Dziecka Ulicy


Grupa Pedagogów Ulicy UNO Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP z Bytomia zaprasza serdecznie na konferencję z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka Ulicy:

„Od obserwacji do relacji. Streetworking wśród dzieci i młodzieży marginalizowanej społecznie”.

Celem konferencji jest przybliżenie uczestnikom założeń metody street-work wśród dzieci i młodzieży.

Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele samorządu, świata nauki, Policji, wieloletni praktycy organizacji pozarządowych, którzy realizują programy pedagogiki środowiskowej, specjaliści terapii uzależnień oraz Porozumienia Bez Przemocy.

Konferencja adresowana jest do osób, które na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą marginalizowaną społecznie: pracowników świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych, pedagogów szkolnych, kuratorów, pracowników socjalnych, asystentów rodziny, duszpasterzy, streetworkerów,, studentów kierunków pedagogicznych.

Serdecznie zapraszamy także przedstawicieli urzędów miast i gmin Województwa Śląskiego oraz osoby zainteresowane tematyką pracy środowiskowej z dziećmi i młodzieżą.

Jako Grupa Pedagogów Ulicy UNO od 2010 roku realizujemy program pedagogiki ulicy w dwóch bytomskich dzielnicach: Bobrek i Rozbark.

12 kwietnia w godzinach 10.00–14.00 (rejestracja uczestników od godz. 9.30) 
Miejsce: Bytom-Miechowice, ul. Matki Ewy 1, budynek "Cisza Syjonu"
Zgłoszenia do 8 kwietnia: mailowe (imię i nazwisko oraz nazwa instytucji/organizacji) lub telefoniczne: tel. 693 92 73 73, uno@cme.org.pl.


Szczegółowy program konferencji:


Organizator: Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, Grupa Pedagogów Ulicy UNO
Partnerzy: Kopex Group, Śląska Wspólnota Rycerskiego Zakonu Joannitów, Centrum Ewangelickie im. Matki Ewy w Bytomiu-Miechowicach
Wydarzenie jest częścią projektu „Wielka draka w bytomskiej dzielnicy” finansowanego przez Kopex Group S.A.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz