piątek, 11 grudnia 2015

PrzedświątecznieZa nami kolejne spotkania w dzielnicy, poza nią. Powoli przygotowujemy się do Świąt, wigilijek. Ale najpierw o tym, co już było.  Z przyjemnością w chłodne dni odwiedzamy MDK na Karbiu; w cieple spędzamy tam fajny czas - gramy w gry, bilarda, ping-ponga - w wakacje na pewno będziemy juz mistrzami w tych dziedzinach =) Przebijamy się też przez góry naszych gier i poznajemy nowe, choć mamy też swoje ulubione. Czasem spotykamy się po to, by razem coś ugotować - tym razem zrobiliśmy pyszne spaghetti.


Z okazji Mikołajek nie tylko objadaliśmy się słodyczami, ale też odwiedziliśmy CH Agora w Bytomiu, gdzie mieliśmy okazję podejrzeć eksperymenty z ciekłym azotem i suchym lodem. Trochę nas zmroziło =) Potem obejrzeliśmy finał warsztatów teatralnych zorganizowanych przez BECEK, gdzie rówieśnicy naszych podopiecznych wystawili sztukę promującą tolerancję i akceptację. Bardzo nam się podobała! W ostatnich dniach szaleliśmy też na lodowisku, wszyscy super śmigają na łyżwach, choć nie obyło się bez wywrotek a nawet pierwszej krwi - nie martwcie się, wszystko zostało opanowane.


A wczoraj na naszych zajęciach powstały małe gipsowe dzieła sztuki =) przygotowując się do Świąt postanowiliśmy zrobić coś, co może być prezentem dla bliskich osób. I tak powstały gipsowe świeczniki, serduszka czy gwiazdki - pięknie pomalowane staną się drobnym świątecznym upominkiem. Poza tym zrobiliśmy też łańcuchy na choinkę, którą wspólnie ubierzemy już w najbliższy wtorek podczas wigilijki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz