niedziela, 18 października 2015

Sen Zimowy

Już trzeci sezon za nią! Nie mniej intensywny niż poprzednie! Chociaż przywitał ją śnieg i tak pełna energii i tęsknoty za bytomskimi podwórkami wyczekiwała rozpoczęcia sezonu. Odbyła 99 dyżurów na 7 podwórkach. Średnio na każdych zajęciach było z nami 25 osób! 


Pomagało nam grono wspaniałych wolontariuszy, bez których ten sezon nie byłby tak wspaniały. Każda z osób wniosła w zajęcia kawałek siebie, dzięki waszej obecności Szkoła Mobilna nie tylko mogła wyjść na zajęcia… dzięki waszej obecności dzieciaki mogły znaleźć kolejną bratnią duszę. Dziękujemy, że z nami byliście! ;)


Ten sezon był dla nas wyjątkowy (z resztą jak każdy nowy!), a rozmowy na temat naszych możliwości, oczekiwań i ilości zajęć w tygodniu bardzo burzliwe. Analizując poprzedni rok zdecydowaliśmy się na kolejny punkt programu. Każde zajęcia kończyliśmy czytaniem bajek. Uczestnicy bardzo szybko się wkręcili w ten pomysł, już od czerwca to nie my czytaliśmy a dzieciaki! Nie zabrakło też aktywności, które wszyscy lubią najbardziej oraz wychodzenia ku potrzebom naszych współtowarzyszy - naprawianie roweru, malowanie twarzy, wyścigi kapslami, sesje zdjęciowe, wymyślania nowych gier i zabaw ;)Nasza wspaniała skrzynia uczestniczyła Międzygalaktycznym Zlocie Superbohaterów, bo musicie nam przyznać, że moc ma dużą! Nawiązywania relacji, wywoływania uśmiechów, nadrabiania braków edukacyjnych, stawiania wszystkich na równi sobie, pobudzania kreatywności i wyobraźni!Oraz na XI Dniach Organizacji Pozarządowych podczas których byłą nie tylko źródłem dobrej zabawy, ale i kontrowersji ;)


Nie mogło jej zabraknąć na naszej „firmowej imprezie”, jaką jest Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie. Tam pokochali ją wszyscy – wyczekując nas rano w ramach programu dla dzieci oraz wieczorem w oczekiwaniu na kolację.
i rzecz jasna na Festiwalu Zabawy. Tam czekało na nas miłe zaskoczenie. Pomimo całej masy atrakcji nie zabrakło chętnych, którzy postanawiali dotrzymywać jej towarzystwa.Nie obyło się bez awarii, ponownie pękła ośka.. a na koniec sezonu zginęła nam osłonka na koło. To oznaka, że nasza skrzynia potrzebuje odpocząć. Nauczyć wszystkich cierpliwości w oczekiwaniu na kolejne zajęcia. Szkoła Mobilna zapada w sen, ale nie martwcie się, w kwietniu ją obudzimy. Dlaczego? Posłuchajcie sami! ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz