poniedziałek, 6 lipca 2015

Festiwal Zabawy 2015

Poszukujemy wolontariuszy do pomocy w prowadzeniu akcji "Festiwal Zabawy" w dwóch bytomskich dzielnicach - Bobrek i Rozbark. 
Impreza odbywać będzie się w dniach 22-24.07.2015 na Bobrku oraz 27-29.07.2015 na Rozbarku.
W każdej z dzielnic przez trzy dni dzieci wraz z rodzinami będą mogły wziąć udział w różnorodnych warsztatach, grach, zabawach, konkursach i animacjach. Udział w Festiwalu Zabawy jest darmowy. 
W programie m. in:
-> Strefa Gier - towarzyskie, planszowe, karciane. -> do zadań osoby zajmującej się tą strefą należeć będzie: wydawanie dzieciom gier, pomoc w przeczytaniu instrukcji czy wspólne granie.
-> Strefa Sportowa - m.in. piłki, skakanki, gumy do skakania, paletki, szczudła. - > do zadań osoby zajmującej się tą strefą należeć będzie: wydawanie sprzętu sportowego, granie w paletki czy piłki z dziećmi, pomoc w wejściu na szczudła.
-> Gibbon - Slackline -> do zadań osoby zajmującej się tym punktem należeć będzie: pilnowanie by dzieci wchodziły pojedynczo, pomoc w przejściu młodszym dzieciom.
-> Strefa Zabaw Podwórkowych -> do zadań osoby zajmującej się tą strefą należeć będzie: poprowadzenie zabaw znanych z dzieciństwa typu "mamo, mamo ile kroków do Ciebie", krowa, farbki, chowanego, berek, pucha, ciuciubabka, stary niedźwiedź mocno śpi, rolnik sam w dolinie, ciepło-zimno, baba jaga patrzy itp.
-> Strefa Maluszków - 1-3latka -> do zadań osoby zajmującej się tą strefą należeć będzie: pomoc pedagogowi w prowadzeniu zabaw dla maluszków - układanie z patyczków Bamp, kolorowanie, rozwiązywanie prostych zadań, czytanie bajek. W tym punkcie znajdą coś dla siebie także rodzice maluszków, gdyż prowadzone będą proste zabawy rozwijające dzieci, do których można wracać w domu.
-> Szkoła Mobilna -> do zadań osoby zajmującej się tym punktem należeć będzie wspólne rozwiązywania/tłumaczenie dzieciom paneli przyczepionych do Szkoły Mobilnej.
-> Zamek Dmuchany -> do zadań osoby zajmującej się tym punktem należeć będzie: pilnowanie kolejki, wpuszczanie dzieci na zamek, mierzenie czasu.
-> Stanowisko z napojami i przekąskami -> do zadań osoby zajmującej się tym punktem należeć będzie: rozlewanie napoi do kubeczków, wydawanie napoi i przekąsek dzieciom.
-> Warsztaty Tematyczne -> Tutaj już zależy od umiejętności i chęci osoby, może to być warsztat: plastyczne, tworzenie figurek, biżuterii, taneczne, muzyczne, grafitti, wokalne, recyklingowe, podróżnicze itp.
-> Czytanie / opowiadanie bajek 
-> Tworzenie fotorelacji z imprezy.

To już IV Festiwal Zabawy na Bobrku i II na Rozbarku! 

Jeśli chcesz włączyć się w organizację akcji jako wolontariusz lub warsztatowiec, potrafisz robić coś ciekawego, chcesz podzielić się swoją pasją z innymi, masz odrobinę wolnego czasu, chcesz nabyć nowe doświadczenia i poznać ciekawych ludzi? ZAPRASZAMY! :)

Zachęcamy do współpracy i zaangażowania się.
Więcej: FB -> Wydarzenie -> FESTIWAL ZABAWY =)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz