wtorek, 25 marca 2014

Pierwszy etap za nami!

    W niedzielę choć krócej było nadal intensywnie. Po sobotnim zapoznaniu się z tematem dzieci ulicy oraz wprowadzeniu w dzielnicę (na razie tylko teoretycznym) płynnie przeszliśmy do regularnych działań środowiskowych. Bo praca street workera to nie tylko kontakt z dzieckiem, ale z całym jego otoczeniem społecznym.
     W związku z tym wzięliśmy na warsztat pierwsze spotkanie z rodziną, wizytę w MOPRze czy kontakt z pedagogiem szkolnym. Nasi kursanci zostali „wkręceni” w konkretne sytuacje, wcielali się w role urzędników, pedagogów, rodziców. Mimo braku doświadczenia  scenki wypadły niezwykle realnie, było też sporo zabawy uprzyjemniającej naukę. I tak ćwiczyliśmy do obiadu, roztrząsając problemy w dyskusji.
     Po obiedzie trochę się chwaliliśmy=) przedstawiliśmy działania, które sami wypracowaliśmy i regularnie je w dzielnicy realizujemy. Była mowa o „Festiwalu Zabawy”, wyjazdach wakacyjnych, wspólnym obchodzeniu świąt, imprezach, w których wspólnie z podopiecznymi uczestniczymy.
     Nasi kursanci mieli też za zadanie wymyślić program animacyjnej akcji „Festiwal Zabawy” oraz popracowali bardzo owocnie nad autorskimi mini projektami.  Podziwiamy ich kreatywność, wyobraźnię i wykorzystywanie własnych potencjałów.  Być może urodzi się z tego coś więcej=)

     W ten sposób zakończyliśmy pierwszą część naszego szkolenia. Był to czas wspólnej zabawy, wspólnej nauki, czas bardzo owocny. Już teraz czekamy na drugi etap!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz