czwartek, 21 czerwca 2012

Wakacje z piłką

Ostatniego dnia czerwca, czyli w pierwszy dzień wakacji rusza nowy, śląski projekt „Wakacje z piłką”, którego odbiorcami będą dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, zamieszkałe na terenie miast aglomeracji śląskiej lub dzieci chętne z poza niej, korzystające z pomocy organizacji publicznych i pozarządowych, a także rodziny tych dzieci, organizacje pomocowe, lokalne oraz kluby sportowe.
W projekcie będzie uczestniczyć 16 drużyn ośmioosobowych dzieci w wieku 12–14 lat oraz zawodowi piłkarze śląskich drużyn ekstraklasy oraz innych lig.


Najważniejszymi celami tego projektu jest m.in.: zwrócenie uwagi opinii publicznej na uzdolnione dzieci, które mieszkają w ubogich dzielnicach miast i często nie mają możliwości pokazania swoich talentów, ale i na miejsce jakim jest Stadion Śląski z jego sportową i społeczną misją odkrywania młodych talentów; propagowanie piłki nożnej, zdrowego trybu życia, nauka zasad fair play i pozytywnego dopingu oraz szacunku dla piłkarzy oraz przeciwników.
Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki realizacji tego projektu zostanie w sposób naturalny wzbudzona wiara w dzieciach, że można stać się małym uczestnikiem euro na stadionie śląskim.

Szczegóły:
Turniej odbywać się będzie 30 czerwca, czyli w pierwszy dzień wakacji. W tym samym czasie trwa jeszcze EURO 2012.
Miejsce turnieju będą boczne boiska Stadionu Śląskiego. Turniej będzie rozgrywany systemem takim samym jak odbywają się Mistrzostwa Europy. Podczas turnieju odbędą się rozgrywki grupowe, a później faza finałowa: ćwierćfinały, półfinały i mecz finałowy.
Losowanie – przypisanie do konkretnej reprezentacji odbędzie się podczas spotkania organizacyjnego.
Po losowaniu reprezentacji dla każdej z drużyn przewidziane jest uszycie strojów dla zawodników (spodenki, koszulki).
Jako że w turnieju biorą udział dzieci z następujących roczników: 1998, 1999, 2000 każdy zawodnik-uczestnik musi posiadać dokument ze zdjęciem potwierdzający jego rok urodzenia. Bez takiego dokumentu występ w turnieju nie będzie możliwy. W turnieju uczestniczyć będą drużyny z śląska oraz innych województw.
Z racji, że każda drużyna w turnieju reprezentować będzie inny kraj biorący udział w EURO ważnym elementem będzie pokazanie innych narodowości i kultur.
Każda drużyna otrzyma komplet strojów piłkarskich uszytych na tą okazję w barwach danego kraju.

Terminarz turnieju:
godz. 9.00 – uroczyste rozpoczęcie turnieju (okolicznościowe przemówienia; przemarsz reprezentacji biorących udział w turnieju, prowadzonych przez opiekunów – piłkarzy; krótki trening z udziałem piłkarzy Ruchu Chorzów i dzieci z poszczególnych drużyn)
godz. 10.00–13.10 – mecze fazy grupowej
godz. 13.30–14.30 – mecze ćwierćfinałowe
godz. 14.30–15.30 – mecze półfinałowe
godz. 16.00 – mecz o trzecie miejsce (mały finał)
godz. 17.00 – Wielki Finał

Turniej odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

Organizator:
Fundacja Pomocy Dzieciom „ULICA” z siedzibą w Katowicach, przy ulicy Mikołowskiej 72A.

Współorganizatorzy:
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Stadion Śląski w Chorzowie
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

Zapraszamy wszystkich do kibicowania drużynie wystawionej przez Grupę Pedagogów Ulicy "UNO" z Bytomia! Może tym razem uda nam się wyjść z grupy...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz