środa, 22 lutego 2012

1 procent, 7 życzeń

Pamiętacie jeszcze serial "Siedem życzeń", w którym kot Rademenes spełnia życzenia Darka? Zespół Wanda i Banda śpiewa tam tytułową piosenkę, w której padają słowa "Pomyśl dobrze, czego chcesz, zanim powiesz". Dla przypomnienia podaję linka http://www.youtube.com/watch?v=IEcSVAO0gxo&feature=fvst
Różne są sposoby pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe, nie słyszałałam jednak, aby któraś z nich otrzymała je dzięki kotu. Zazwyczaj za jakąś darowizną stoi człowiek, który ma prawo decydować, co z nią zrobi.

Namawiam dzisiaj gorąco do przemyślenia kwestii, której organizacji przekażecie Państwo swój 1% podatku, bo jest to jedna z możliwości spełnienia kilku życzeń/potrzeb, jakie ma w danym roku.

Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP  jest Organizacją Pożytku Publicznego uprawnioną do pozyskiwania 1%. Pedagogika ulicy to jeden z projektów, który można wesprzeć, przekazując swój 1 % podatku. Jako pedagodzy ulicy z bytomskiego Bobrka zachęcamy do tego kroku i będziemy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc.

nasz KRS: 0000225011

Więcej informacji na temat projektów i funduszy, na które zbieramy środki oraz możliwości przekazania 1% znajdziecie Państwo tutaj:
http://www.cme.org.pl/index.php?D=125


1 komentarz:

  1. Ogólnie własnie się orientuję jak wysłać pit przez internet i w programie który ściągnęłam, można samemu wybrać organizację na jaką oddajemy kasę. Czy wasz numer KRS jest akutualny?

    OdpowiedzUsuń